Gdzie jest pilot? Wygodne sterowanie osłonami okiennymi
Korzystanie z odpowiednich przesłon okiennych pozwala na swobodną regulację stopnia nasłonecznienia pomieszczenia, zabezpieczanie przed nadmiernym hałasem, zapewnienie sobie poczucia bezpieczeństwa, a także ułatwia zaciemnienie pomieszczenia używanego jako sypialnia. Tradycyjna ręczna obsługa stosowanych w nich mechanizmów jest jednak dość uciążliwa i niewygodna. Znacznie lepszym rozwiązaniem okaże się więc zamontowanie właściwej automatyki w tym pilota oraz elektrycznego silnika do rolet. W Szczecinie akcesoria tego rodzaju można znaleźć w ofercie firmy Tapparella, zajmującej się sprzedażą i montażem rolet zewnętrznych i wewnętrznych, a także żaluzji, moskitier i plis, jak również refleksoli i markiz. Przekonajmy się, jak wygląda automatyzacja rolet i co można dzięki niej zyskać.
Co składa się na sterowanie roletami?
Rolety mogą być wyposażone w silnik elektryczny, który jest montowany wewnątrz wałka, na jaki nawija się materiał wykorzystany do ich wyprodukowania. Wymaga to wprawdzie doprowadzenia zasilania, lecz zapewnia wysoki poziom komfortu. Roletami można wówczas wygodnie sterować z użyciem przycisku ściennego, obsługującego pojedyncze mechanizmy lub całe ich grupy, a także pilota przenośnego. Wiele systemów zapewnia też bardziej zaawansowane możliwości, np. opuszczanie lub podnoszenie rolet o zaprogramowanej godzinie. Nierzadko można je też zintegrować z rozwiązaniami składającymi się na inteligentny budynek, pozwalający na kompleksowe kontrolowanie większej liczby urządzeń np. oświetlenia, ogrzewania i instalacji alarmowej.
Na jakie rozwiązanie warto się zdecydować?
Piloty ścienne w postaci przycisków to rozwiązanie najtańsze i w pełni funkcjonalne, jednak wymaga nieco aktywności ze strony użytkownika. Lepszym wyjściem wydaje się pilot przenośny, jednak podobnie jak inne urządzenia tego rodzaju łatwo można go zawieruszyć. Wielu producentów proponuje jednak możliwość zdublowania systemu kontrolnego i zastosowania zarówno przycisków, jak i pilota.